AKTUALNOŚCI
 
 

VIII Gminny Turniej Wiedzy o Regionie
25.03.2013 r.


  
13 marca 2013r. w Publicznej Szkole Podstawowej nr 4 w Strzegomiu odbył się VIII Gminny Turniej Wiedzy o Regionie dla uczniów klas III.

Udział w turnieju wzięły reprezentacje Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu, Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Strzegomiu, szkół podstawowych z Kostrzy, Jaroszowa, Goczałkowa, Olszan, Rogoźnicy i Publicznej Szkoły Podstawoej nr 4 ze Strzegomia. Każdą szkołę reprezentowała trzyosobowa drużyna, która po krótkiej prezentacji musiała wykazać się dużą wiedzą na temat miasta i gminy Strzegom oraz regionu dolnośląskiego.

Nad prawidłowym przebiegiem turnieju czuwało jury, w składzie: p. Józef Białek z Towarzystwa Miłośników Ziemi Strzegomskiej i p. Krzysztof Kalinowski - wicedyrektor Strzegomskiego Centrum Kultury w Strzegomiu. Jury miało niezwykle trudne zadanie, bowiem każda drużyna prezentowała się na bardzo wysokim poziomie. Oceniano wiedzę uczestników, pomysłowość i spryt. Ostatecznie zwyciężyli uczniowie z PSP nr 4, drugie miejsce zajęli uczniowie z PSP nr 2, trzecie - drużyna z Goczałkowa. Zawodnicy otrzymali przepiękne nagrody, które ufundowane zostały przez Radę Rodziców PSP nr 4. Wszyscy zawodnicy, ich opiekunowie oraz wspaniała publiczność zaproszeni zostali na poczęstunek. Kolejny już Turniej Wiedzy o Regionie stał się dla i zawodników, i dla widzów świetną okazją do refleksji nad pięknem naszej Ziemi Strzegomskiej.

Mariola Czarnecka

 

   

   

    

do góry  |