AKTUALNOŚCI

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery w Strzegomiu
22.10.2013 r.


15 października br. w Młodzieżowym Centrum Kariery w Strzegomiu odbyło się spotkanie w ramach realizowanego w dniach 14-20.10.2013 r. Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

W spotkaniu pod hasłem "Odkryj talenty swojego ucznia" wzięli udział: zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski, przedstawiciel Zespołu ds. kontaktów z mediami w Urzędzie Miejskim w Strzegomiu - Tomasz Wanecki, przedstawiciele kadry nauczycielskiej Gimnazjum nr 1 oraz uczniowie ostatnich klas gimnazjalnych.

Podczas spotkania głos na temat odkrywania i rozwijania talentów zabrał zastępca burmistrza Strzegomia - Wiesław Witkowski. Celem przekazu było uświadomienie uczniom, jak ważne dla naszego rozwoju osobistego i zawodowego jest odkrywanie swoich talentów i predyspozycji. Pan burmistrz podał przykłady mieszkańców Strzegomia, którzy dzięki swoim talentom robią karierę w różnych dziedzinach życia, zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej. Następnie głos zabrał Tomasz Wanecki, który opowiedział o rozwijaniu talentu dziennikarskiego: jak wygląda i na czym polega praca dziennikarza prasowego. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w rozmowach i uzyskali wiele istotnych i ciekawych informacji odnośnie odkrywania i poszukiwania swoich talentów i uzdolnień. Dowiedzieli się o możliwościach aktywnego uczestnictwa w różnych kołach zainteresowań, zarówno sportowych, jak i kulturalnych prowadzonych na terenie miasta. Podczas spotkania doradca zawodowy MCK udzieliła informacji na temat działalności Młodzieżowego Centrum Kariery, które powstało w ramach projektu systemowego "OHP jako realizator usług rynku pracy".

Małgorzata Ziętek
Doradca Zawodowy MCK

 


do góry  |