AKTUALNOŚCI

 

Piłkarze z PSP nr 2 najlepsi! 
(21.09.2016)

A A A

19 września br. odbył się Gminny Turniej Piłki Nożnej Szkół Podstawowych. Była to już IV edycja tej ciekawej sportowej imprezy, która rokrocznie gromadzi młodych adeptów piłkarskich. Patronują jej: poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska i senator RP - Wiesław Kilian.

Turniej, zorganizowany przez PSP w Stanowicach i OSIR w Strzegomiu, zwykle odbywał się na stanowickim Orliku, jednak w tym roku, ze względu na niesprzyjającą aurę, zawody przeniesiono do hali sportowej w Strzegomiu.

Zaszczycili je swą obecnością: poseł na Sejm RP - Monika Wielichowska, senator RP - Wiesław Kilian, burmistrz Strzegomia - Zbigniew Suchyta, zastępca burmistrza Strzegomia – Wiesław Witkowski i przewodniczący Rady Miejskiej - Tomasz Marczak. Turniej otworzyli: burmistrz Strzegomia oraz pani poseł, którzy życzyli sukcesów wszystkim zawodnikom, a opiekunom grup wręczyli specjalne podziękowania za przygotowanie drużyn do turnieju.
Do rozgrywek zgłosiło się osiem drużyn. W wyniku losowania podzielono je na 2 grupy. Pierwszą tworzyły reprezentacje szkół z PSP nr 4 i PSP nr 2 ze Strzegomia, PSP Kostrza i PSP Goczałków. W drugiej spotkały się drużyny: PSP Jaroszów, PSP nr 3, PSP Stanowice i PSP Olszany.

Gra, niezwykle zacięta i wyrównana, dostarczyła wielu wrażeń, zarówno piłkarzom, jak i ich opiekunom. Ostatecznie, do wielkiego finału dotarli futboliści z PSP nr 2 i PSP Olszany, zaś uczniowie z PSP nr 4 i PSP Jaroszów zagrali o III miejsce. Zwycięzców obu meczów wyłoniły rzuty karne. Strzegomianie z „Dwójki” okazali się lepsi w strzelaniu jedenastek i odnieśli zwycięstwo w całym turnieju. III miejsce zajęli piłkarze z Jaroszowa. Najlepszym bramkarzem turnieju został Rafał Broda z PSP Kostrza. Fabian Metelica z PSP Olszany został najlepszym strzelcem, zaś Igora Posackiego z PSP nr 2 w Strzegomiu uznano za najlepszego piłkarza turnieju.

Impreza przebiegała w przyjaznej, sportowej atmosferze, a organizatorzy zadbali o poczęstunek dla zawodników. Honorowi goście: senator Wiesław Kilian i zastępca burmistrza Wiesław Witkowski wręczyli zwycięzcom nagrody.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy wspaniałej postawy na boisku i rywalizacji w duchu „fair play”. Życzymy dalszych sukcesów i ...do zobaczenia za rok.

Organizatorzy

 

   

   

   

   

   

   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
   
 
 


do góry  |