AKTUALNOŚCI

Wygrana siatkarzy AKS Strzegom
(11.12.2018)

A A A

W sobotę, 8 grudnia br. siatkarze AKS-u Strzegom podejmowali we własnej hali drużynę ZTS Ząbkowice Śląskie. Mecz z ostatnim zespołem tabeli III ligi miał być szybki i przyjemny. Liczyło się tylko zwycięstwo. I nasi siatkarze nie zawiedli. Wygrali spotkanie 3:1.

Jednak droga do sukcesu w tym meczu była trudniejsza niż przewidywali nasi zawodnicy. Po dwóch setach wygranych do 20 i 18 kibice oczekiwali szybkiego zakończenia meczu. W kolejnym secie drużyna gości skorzystała błędów naszych siatkarzy i wygrała go 26:24. W czwartej partii znów nie brakło nerwowych fragmentów gry. Prowadzący ZTS chyba za szybko uwierzył, że doprowadzi do tie-breaka. Przy stanie 22:23 to nasi siatkarze pokazali "kły i pazury", wygrywając 25:23. Po trzypunktowej wygranej drużyna AKS Strzegom wskoczyła na 6. miejsce w tabeli.

W rozgrywkach III ligi rozpoczynamy rundę rewanżową. 15 grudnia siatkarze AKS zagrają mecz z drużyna Tygrysów ze Strzelina.