AKTUALNOŚCI

Pięć setów w Środzie Śląskiej
(24.01.2019)

A A A

W sobotę, 19 stycznia br. swoje kolejne mecze rozgrywali siatkarze AKS-u Strzegom.

Nasi siatkarze zaliczyli udany wyjazd do Środy Śląskiej, przywożąc dwa cenne punkty. Cenne dlatego, że wywalczone na boisku rywali i po zwycięskim dwugodzinnym tie-breaku. Mecz od początku miał zmienny przebieg.

Sety przegrywała ta drużyna, która zajmowała stronę boiska z oślepiającym słońcem prosto w oczy. Z tego samego powodu również sędziowie mieli problemy z oceną przebiegu gry. Początek wyrównany do stanu 1:1. Po słabym trzecim secie przegranym do 12, w czwartym zawodnicy AKS postawili wszystko na jedną kartę. Ambitną grą doprowadzili do stanu 2:2. Gospodarze robili wszystko, by wydrzeć zwycięstwo naszym siatkarzom. Bez skutku. Grając z przewagą kilku punktów, doprowadziliśmy do szczęśliwego finału. W secie piątym – na szczęście – wygraliśmy 15:13.

Drużyna AKS-u Strzegom z dorobkiem 18 punktów zajmuje siódme miejsce w tabeli. Więcej informacji o meczu na stronie klubowej AKS-u, w tym również internetowa relacja z całego spotkania.

W związku z feriami zimowymi w naszym województwie, siatkarze powrócą na parkiety za trzy tygodnie. 16 lutego br. w hali OSiR w Strzegomiu AKS podejmuje juniorów KS Gwardia Wrocław.